Sonir (Fotó: Kovács Balázs)

Civilben szoftver tesztelőként dolgozom, lényegében azért kapok fizetést, hogy mások munkájában hibát találjak. Eme képességemet sokak örömére a larpos “életben” is kamatoztattam nem egyszer.

Még általános iskolában találtam rá a MAGUS szerepjátékra, amit hamar ki is nőttem, és ahogy a hazai lehetőségek, valamint később a nyelvtanulás engedte, úgy ismertem meg más rendszereket és világokat is. A teljesség igénye nélkül néhány, amihez volt szerencsém: WoD, DnD, Codex, CoC, Diaspora, Battletech, Warhammer. Emellett pedig sok más emberhez hasonlóan engem is beszippantott a Thrillion, amikor még létezett.

Jelen pillanatban a kedvenc asztali rpg-m a Delta Green, aminél szerencsém volt tesztjátékon is részt venni. Alapvetően amúgy is jobban szeretem a nem heroikus játékokat, bár azokról is van bőven jó emlékem. Az internetnek hála pedig elég sok lehetőségem volt arra, hogy tágítsam a látóköröm asztali és egyéb rpgk terén is.

Valamikor 2005 környékén mentem el az első LARP-ra, az akkor még létező Fény és Sötétség nevezetű játékra, ami azonnal magával ragadott, bár mai szemmel nézve nagyon durva hiányosságai is voltak. Mindenesetre onnantól nem volt megállás, és az évek folyamán rengeteg különböző larpon volt szerencsém részt venni. Túlzás nélkül állíthatom, hogy az életem egy jelentős részévé vált ez a hobbi.

Habár a mai napig főleg fantasy “kardozós” larpokra járok, azért rengeteg másfajta és stílusú játékon is megfordultam már – a Chamber larpokkal pont Dii ismertetett meg. Emellett voltam még különböző Vampire live-okon, sci-fi lövöldözős vagy épp űrhajó irányítós játékokon, nyomozós és áldozós CoC játékon, kastélyban játszodó intrikázós fantasyn, több ezres harcolós fantasy játékon, és még sorolhatnám. Tapasztalataim nagy része magyarországi, de megfordultam emellett nem egy horvát és lengyel játékon is. Ezeken felül az idei németországi Drachenfest lesz a hetedik ottani évem, illetve a nyár végén még egy csehországi játékra is meginvitáltak. Ezeken a játékokon rengeteg külföldi larpossal ismerkedhettem meg, és töbségükkel azóta is tartom a kapcsolatot, valamint az internet jótékony hatása itt is megmutatkozik, hogy tudok olyan larposokkal is beszélgetni, akik játékaira amúgy nincs lehetőségem eljutni.

Túlnyomó többségében játékosként veszek részt ezeken a rendezvényeken, de akadt már jó néhány, ahol kisegítő szerepet töltöttem be, illetve az elmúlt években a Lumina Larp-on mint szervező veszek részt. Emellett próbálok minél több hazai larpos találkozóra eljutni, külföldiekből a KOLA-hoz és a PORTAL-hoz volt szerencsém ( ez utóbbi annyiból kakukktojás, hogy volt két olyan év, amikor itthon került megrendezésre, ebből egyiken szervezőként vettem részt). Ezekre jönnek rá a kisebb projectek még, mint például a Vérmezei Találkozók, amiket évek óta “szervezek”, hogy ne csak játékokon találkozzanak a hobbiban résztvevők, illetve a Budget Jelmezverseny, ami habár még csak egyszer volt, a visszajelzések alapján igény van a folytatásra, így lesz is, valamint többekkel vívást tanulunk és oktatunk képességeinkhez mérten ahova egyre több larpos is jár.